O NÁS

BLAŽEK je přední výrobce vertikálních automatických balicích strojů i kompletních balicích linek a dodává svoje výrobky do celého světa. Specializuje se na konstrukci a výrobu balicích strojů, manipulační techniky a ostatního příslušenství (dávkovače na sypké i tekuté produkty, dávkovací pumpy, doplňovací a výstupní dopravníky a mnoho dalšího) pro jednoporcová balení do tyčkových sáčků (stickpack) a pyramidových sáčků (tetraeder). Balicí stroje jsou vhodné pro balení sypkých (cukr, sůl, káva, instantní smetana, čaj, koření, mouka, směsi, instantní polévky atd.), tekutých (kečup, dresinky, hořčice, majonéza, med, olej, drogistické zboží apod.) a malokusových produktů (cukrovinky, dřevěné pelety, těsnění apod.). Dále se zaměřuje na plnou automatizaci balicích úseků v potravinářství, dodává kompletní balicí linky, včetně kartonovacího zařízení, datumovacích jednotek a dalšího vhodného příslušenství.

Více než 100letá tradice rodinné firmy BLAŽEK sahá až do roku 1908, kdy ji založil Josef Blažek. V roce 1951 byla historie firmy na dobu 40 let přerušena a znovu obnovena vnukem Josefa Blažka Josefem v roce 1991. V roce 2011 ji převzal pravnuk Pavel Blažek a na trhu figuruje pod názvem Pavel Blažek, balicí stroje s. r. o.

Na prvním místě je u nás vždy spokojenost zákazníka a kvalita našich vyrobených balicích strojů. Volíme individuální přístup k zákazníkovi a řešíme jeho specifické požadavky, nabídky připravujeme zákazníkovi „na míru“ podle jeho přání a potřeb. Kvalitu našich zařízení podtrhují dodávky nejen v rámci České republiky, ale hlavně do zahraničí. Poskytujeme dodávku, montáž i servis našich balicích strojů a příslušenství v záruční i pozáruční době, výrobu náhradních dílů, přestavby balicích strojů (jiný formát, jiný počet tubusů) a generální opravy/přestavby.

Základním programem společnosti je konstrukce a výroba výkonné balicí techniky a ostatního příslušenství. Balicí stroje nabízíme v  řadách ABM EN, ABM D, ABM N, PBT, PBM-X, ABG, APK, AMT, DoubleStick, Tstix. Vždy rádi doporučíme vhodný typ balicího stroje včetně příslušenství pro požadované balené zboží. Balicí stroje základní třídy (např. ABM D) zaujmou zejména zákazníky s nižším nárokem na výkon svou jednoduchostí a příjemně nízkou cenou. Balicí stroje vyšší třídy (např. ABM EN) vynikají svou spolehlivostí, vysokým výkonem a univerzálností co do typu baleného zboží. Automatické balicí stroje jsou řízeny řídicími systémy značky Siemens, Allen Bradley, Telemecanique a jejich pohon je elektropneumatický. Balicí stroje se vyznačují svou spolehlivostí a univerzálností, ovládání je pro uživatele jednoduché a bezproblémové, přestavba na jiný formát je velice rychlá a nekomplikovaná. Balicí stroje je možné dodat kompletně v nerezovém provedení pro balení potravin. Bližší informace o automatických balicích strojích Blažek naleznete v sekci Balicí stroje, poptávky a dotazy zasílejte na email info@blazekvlasim.com nebo vyplněním Poptávkového formuláře.

Historie společnosti BLAŽEK

2014 - rok 2014 probíhal ve znamení stavby nové administrativní budovy, která byla v listopadu zkolaudovaná. Kromě kancelářských místností v prvním patře se v přízemí nachází recepce, zasedací místnost a montážní a předávací místnost.
V listopadu naše společnost získala na slavnostním předání v Norimberku ocenění German Packaging Award 2014. Ocenění jsme získali za konstrukci nového vysokovýkonostního balicího stroje na výrobu (nejen) varných pyramidových sáčků.
Účastnili jsme se také dvou prestižních mezinárodních veletrhů InterPack v Düsseldorfu a Emballage v Paříži.

2013 - na počátku roku představila společnost Pavel Blažek svou novou identitu v podobě nového loga. V dubnu společnost získala dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj v programu Podnikání a inovace. Hned v květnu se započalo s demoličními pracemi nepoužívaných přístřešků, stavebními úpravami stávajících administrativních a výrobních budov a stavebními pracemi na nové administrativní budově ve Vlašimi.
Společnost Vitana, a. s., která na našich balicích strojích balí pyramidky koření, získala za tento typ obalu ocenění VOLBA SPOTŘEBITELŮ 2013 - NEJLEPŠÍ NOVINKA. Velmi nás tento úspěch těší (reklama).

2012 - v tomto roce se společnost zapojila do programu Podnikání a inovace (Nemovitosti) zaštítěného Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a agenturou CzechInvest a zřízeného Evropským fondem pro regionální rozvoj.
Výrobní program byl rozšířen o další příslušenství k balicím strojům, zejména o navíjecí stanici ANA, manipulátor briket nebo vážicí a pytlovací zařízení AVP.
Hong-Kong se stal další destinací, do které putoval náš balicí stroj.

2011 - společnost byla převzata pravnukem zakladatele, Pavlem Blažkem a zároveň se přejmenovala a na trhu vystupuje pod názvem Pavel Blažek, balicí stroje s. r. o.

2010 - spolupráce se společností NUTRISET k naší velké radosti pokračuje, dodání dalších balicích strojů je odsouhlaseno.

2009 - naše balicí technika našla své místo v další destinaci, a to v Ekvádoru. V tomto roce se nám podařilo navázat spolupráci se společností NUTRISET. Další spolupráce je v jednání.

2008 - rok 2008 byl pro společnost úspěšný v získání dvou ocenění – Obal roku 2008 a Worldstar for packaging 2008 jako uznání za obal Tstix (sypaný čaj).

2007 -díky velkému zájmu o ekologické topení dřevěnými peletami vzrostla poptávka po balicích strojích právě na balení 15kg pytlů s dřevěnými peletami. Inovovali jsme balicí stroj pro velkoobjemové balení a na trh představili pod názvem ABG, který zabalí nejen pro topivo.
Další destinací pro dodání naší balicí techniky je Mexiko a také jsme vyrobili nový balicí stroj DoubleStick, který je mistrem v balení dvou druhů zboží do jednoho sáčku se dvěma komorami.
V tomto roce zemřel znovu zakladatel firmy z roku 1991, Josef Blažek.

2006 – letošní rok byl úspěšný ve spolupráci se společností Tstix, která přišla na trh s originálním provedením čajových sáčků se sypaným čajem. Jsme potěšeni, že tento sypaný čaj je balený naším speciálně vyvinutým balicím strojem Tstix.

2004 - na začátku roku se podařilo rozšířit mapu exportu o Austrálii. Snahou je zvýšení produktivity cestou modernějších technologií výroby a organizací výroby při stejném počtu zaměstnanců.

2003 - firma zaznamenává stálý růst. Vyrábí a prodává balicí stroje pro jednoporcová balení, zejména pro tzv. tyčková balení "stickpack" a trojhránky už nejen na cukr. Prodávají se také balicí stroje pro balení ostatních produktů, např. smetany, instantní kávy, kečupu, hořčice, majonézy, salátových dresinků, sýrů, zmrzlinových krémů a mnoho dalších. Veškerá manipulační technika pro automatizaci balicích linek je také s úspěchem dodávána. Novinkou v tomto roce je jednotubusový balicí stroj PBM-X pro balení do sáčků tvaru trojhránků, úspěšně byly s tímto balicím strojem zkompletovány dávkovací váhy. Dále se obnovila výroba malých balicích strojů ABM 5D, které po inovaci některých dílů dostaly označení ABM 5DE. Dalším velice významným bodem vývoje byla manipulace se sáčky až po zabalení do krabiček např. po 20 ks, tento úkol se podařilo úspěšně splnit.

2002 - počet zaměstnanců se zvýšil na 45. Dosažený obrat roku 2001 byl 50 mil. Kč. Naprostá většina - konkrétně 99 % - naší produkce balicích strojů míří na export. Rozšiřuje se síť obchodních zastoupení ve světě. Firma v březnu získává mezinárodní ocenění za kvalitu svých výrobků.

2001 - veškeré síly věnuje firma vývoji nových typů balicích strojů a dávkovačů na tekutiny a pasty. Vzniklo originální řešení dávkovače ADZ a stále se vylepšuje provedení balicího stroje ABM EN. Zvyšuje se přítomnost na mezinárodních veletrzích a podvědomí o značce, úspěšně se daří zvyšovat kvalitu vyráběných balicích strojů.

2000 - firma zaměstnává na 30 zaměstnanců. Zákazníci se nachází nejen v Evropě, ale i v Africe a Americe. Firma se zaměřuje na výrobu balicích strojů pro jednoporcová balení, specialitou se stává balení cukru do tzv. tyčkových sáčků a do trojhránkových sáčků „tetraeder“. Snahou je navrhnout každý balicí stroj na míru konkrétnímu zákazníkovi a k jeho nejvyšší spokojenosti.

1999 - firma dosahuje dvojnásobku obratu z roku 1997 a proto potřebuje pro svůj další rozvoj větší výrobní prostory. Stěhuje se do Vlašimi do ulice Jungmannova.

1997 - byla představena nová řada balicích strojů ABM 5E, se kterou se daří proniknout do celé Evropy.

1994 - firma se premiérově představila na světových veletrzích balicí techniky.

1992 - budovy v Chlumci nad Cidlinou byly vráceny společnosti a provozovna byla znovu otevřena.

1991 - opětovně byla založena firma Josef Blažek J&B, a to vnukem zakladatele, Josefem Blažkem, tentokrát ale se sídlem ve Vlašimi. Živností firmy byla stavba strojů s mechanickým pohonem. Firma se začíná orientovat na vývoj a výrobu balicích strojů.

Historie firmy Josef Blažek byla přerušena po dobu 40 let socialistického Československa.

1951 - celé provozovny včetně veškerého vybavení a budov byla znárodněna.

1948 - proběhla realizace přístavby a rekonstrukce budov včetně modernizace provozovny.

1936 - zemřel zakladatel firmy Josef Blažek, tu převzali synové Ladislav a Josef.

1922 - stávající prostory již byly nedostačující a tak se firma přestěhovala na adresu Klicperova 80 v Chlumci nad Cidlinou.

1908 - 1. února 1908 založil Josef Blažek v Chlumci nad Cidlinou firmu Blažek Josef. Činností firmy byla tehdy živnost mechanická.